KONST / Litografier / Färglitografi 8474044
nr 847 4044
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), "De trolovade", 273/360, signerad, motivets mått: 43x64
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 16 september 2013
kl 20:14:17
200 kr
16 sep
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman